Centrum Babylon
Centrum kongresowe - motywujące spotkania firmowe
Centrum Babylon
Lunapark - morze atrakcji dla dzieciaków
Centrum Babylon
Unikalny styl i komfort zakwaterowania
Centrum Babylon
Wodna rozrywka w antycznym świecie

Twój doradca

Gabriela Furtak
tel. 12-384-86-12
kom. 784-463-075
Infolinia czynna w godzinach:
9:00 - 17:00
gabriela

 Góra Ještěd w Libercu

Góra JestedNajbardziej dominującą cechą Liberca jest 1012 metrowa góra Ještěd.

Na jej szczycie rysuje się sylwetka wieży telewizyjnej, jest to również restauracja i hotel – od lat symbol nie tylko Liberca, ale i całego regionu libereckiego. Ta niezwykła architektoniczna struktura wymagała równie niezwykłych procedur jej budowania, przy czym niektóre z nich były praktykowane od bardzo odległych czasów. Odległość od Centrum Babylon ok. 15 km.

Wieża na szczycie Ještěd stanęła w roku 1973 (budowa trwała od roku 1966). Autorem projektu jest architekt Karel Hubáček, który otrzymał za tą właśnie pracę prestiżową nagrodę Perret Award. Właściwie budowla ta sama w sobie otrzymała wiele nagród ze względu na jej oryginalność, m.in. została uznana za obiekt narodowego dziedzictwa kulturowego, za budowlę XX wieku. Aktualnie trwają zabiegi, aby została wpisana na listę obiektów UNESCO. Ze szczytu, na który można dotrzeć piechotą lub kolejką, rozciąga się fantastyczny widok na okoliczne tereny.

Aby się tam dostać można to zrobić na parę sposobów. Na sam szczyt góry dociera kolejka linowa. Druga możliwość to szlak pieszy. Goście hotelowi zaś mogą dotrzeć autem i zaparkować na niewielkim hotelowym parkingu.
Ze szczytu rozpościera się piękny widok na Liberec, niedaleki także Jablonec oraz rozciągające się wokół Góry Izerskie.

Sporty letnie i zimowe

Poza tym stoki góry Jested oferują idealne warunki do uprawiania letnich i zimowych sportów i nie jest niespodzianką, że miejsce to jest magnesem przyciągającym turystów przez cały rok.

 

jested10.jpg jested7.jpg jested8.jpg

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek