Centrum Babylon
Centrum kongresowe - motywujące spotkania firmowe
Centrum Babylon
Lunapark - morze atrakcji dla dzieciaków
Centrum Babylon
Unikalny styl i komfort zakwaterowania
Centrum Babylon
Wodna rozrywka w antycznym świecie

Twój doradca

Gabriela Furtak
tel. 12-384-86-12
kom. 784-463-075
Infolinia czynna w godzinach:
9:00 - 17:00
gabriela

 Zamek i Pałac Frydlant

Zamek i Pałac FrydlantFrýdlant, niemal przy polskiej granicy, niewiele ponad 10 km od przejścia granicznego w Zawidowie, kusi turystów wielkim zamkiem na szczycie bazaltowego wzgórza w parku ponad miastem. Zamek położony w odległości 23 km od Centrum Babylon.

Renesansowy pałac w latach 1622-1634 należał do Albrechta z Valdštejna, jednej z najważniejszych postaci wojny trzydziestoletniej. W roku 1801 ówcześni właściciele otworzyli część pałacu dla publiczności i powstało w ten sposób pierwsze zamkowe i pałacowe muzeum w Europie środkowej. Dziś znajduje się tu, prócz cennych dzieł sztuki, jedyny w swoim rodzaju zbiór fajek oraz dziecięcy pokój z zabawkami z końca XIX wieku. 

Tajemnicze zwiedzanie zabytkowego zamku.

Zwiedzanie pozwala zapoznać się z zabytkowymi wnętrzami średniowiecznego zamku i późniejszych rezydencji oraz z zamkową kaplicą, a także obejrzeć ekspozycję świetnego malarstwa barokowego, w tym obrazów Petera Brandla i Václava Vavřinca Reinera. 

Ekspozycja

muzeum zamkowego poświęcona jest wojnie trzydziestoletniej i osobie Albrechta z Valdštejna.

Nowo otwarta ekspozycja Arsenał przedstawia ponad 1000 szt. broni myśliwskich i wojskowych.

Trasy

1 trasa zwiedzania obejmuje dziedziniec zamkowy z sgraffitowymi dekoracjami oraz wnętrza zamkowe (sala rycerska, uniformy służby zamkowej, kolekcja broni, kancelaria zwierzchnictwa, unikatowa kolekcja fajek i inne), kaplica zamkowa św. Anny oraz wnętrza (pokoje hrabianki, łazienka, pokój dziecinny, pokoje hrabiego, salon reprezentacyjny, salon jadalny, kuchnia) - zwiedzanie z przewodnikiem, czas zwiedzania 90-120 minut

2 trasę zwiedzania tworzy bogata kolekcja broni historycznej, instalowana w sposób typowy dla XIX wieku (pierwotne witryny i stojaki) - zwiedzanie z przewodnikiem, czas zwiedzania 60 minut.

Czynne jest codziennie oprócz poniedziałków. Parking przed zamkiem jest płatny. Istnieje możliwość zwiedzania zamku z przewodnikiem mówiącym w języku polskim.

Godziny otwarcia:

   Miesiąc             Dzień       Czas
Kwiecień Wt - Nd 9:00 - 15:30
Maj - Czerwiec Wt - Nd 9:00 - 16:00
Lipiec - Sierpień Wt - Nd 9:00 - 16:30
Wrzesień Wt - Nd 9:00 - 16:00
Październik Wt - Nd 9:00 - 15:30

frydla3.jpg

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek