Ośrodek narciarski Špindlerův Mlýn

Spindleruv MlynOśrodek narciarski Špindlerův Mlýn znajduje się w Karkonoszach.

Położony jest 140 km na północ od Pragi. To najbardziej popularny i największy ośrodek narciarski w Czechach. Położony jest na wysokości od 702 do 1235 m n.p.m. Sezon narciarski zaczyna się w grudniu i trwa do końca kwietnia. Corocznie w ośrodku organizowany jest Puchar Świata w narciarstwie, w obszarze Svaty Petr. Odległość od Centrum Babylon ok. 73 km.

Do dyspozycji amatorów białego szaleństwa: 


Trasy narciarskie spełniają wymogi FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) i umożliwiają organizowanie zawodów o randze światowej. Dlatego „Szpindel“ jest nazywany „Perłą Karkonoszy“ albo "Val d'Isere Europy Środkowo-Wschodniej".

W miesiącach letnich jest wyjątkowym miejscem dla miłośników turystyki wysokogórskiej,  rowerowej oraz wielu innych dyscyplin, które stanowią atrakcję tej prawdziwie wczasowej górskiej miejscowości.

Znajdziecie więc Państwo atrakcje, które pozwolą uwolnić nieco adrenaliny np. paragliding, wspinaczkę po skałach, wycieczki na czterokołowcach czy też całosezonowo czynną trasa bobslejową. Do dyspozycji są też korty tenisowe, squash, bowling oraz basen ze ślizgawką.

 

centrum miejscowości trasa zjazdowa wyciąg 4-krzesełkowy